Gözəlliyə xidmət sahəsində sahibkara dəstək
6 iyun 2023-cü il tarixində saat 10:00-da “Baku Mariott Hotel Boulevard”-da “GXSSD” İctimai Birliyinin “Gözəlliyin Birlik Gücü - Mükəmməlliyə doğru” devizli tanıtım tədbiri baş tutmuşdur. Tədbirdə Millət vəkili Nigar Arpadarai açılış nitqi ilə çıxış etmiş, təşkilatın gələcək işlərində uğurlar arzu etmişdir. Əlavə olaraq tədbirdə təşkilatın sədri Elnarə Nəhmədova birliyin gələcək fəaliyyətindən, görüləcək işlərdən söz açmış, Cəmiyyət üçün əhəmiyyətli işlərin görüləcəyini vurğulamışdır. Həmçinin tədbirdə Dövlət Vergi Xidmətinin nümayəndəsi Bəxtiyar Abdurrəhmanov, Azərbaycan Sahiblarlar Konfederasiyasının nümayəndəsi İlhamə Abdullayeva, “İnjuria Hüquq Platforması”-nın rəhbəri Kəmalə Məmmədova və Azərbaycan Respublikasının Dövlət Məşğulluq Agentliyi ilə yanaşı “Keune Cosmetics” brendinin Azərbaycanda rəsmi distribütoru “Leader Cosmetics”, “Global Keratin” brendinin rəsmi distribütoru “Mir Cosmetics” çıxış etmiş, təşkilatın yaradılmasının Cəmiyyət üçün xüsusi əhəmiyyətli hadisə hesab etmişlər. Tanıtım tədbirində millət vəkilləri, dövlət qurumları və gözəllik sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar iştirak etmişdir.
Tədbirin sonunda birliyə üzvlük haqqında məlumat verilmiş və sahibkarlar birliyin fəaliyyətində aktiv iştiraka dəvət olunmuşlar.
Həmçinin məlumat üçün bildiririk ki, 29 Dekabr 2022-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi tərəfindən rəsmi dövlət qeydiyyatına alınmış “Gözəlliyə Xidmət Sahəsində Sahibkarlara Dəstək” İctimai Birliyi sahibkarlığın inkişafına dəstək vermək və məhz gözəllik sektorunda xidmət göstərən fiziki və hüquqi şəxsləri bir birlik altında toplamaq, bu sahədə fəaliyyət göstərən şəxslərin inkişaflarına töhfə vermək, ən əsası isə onların hüquq və azadlıqlarını təmin etmək məqsədilə yaradılmış bir qurumdur.

6 июня 2023 года в 10:00 в отеле «Baku Mariott Hotel Boulevard» состоялось промо-мероприятие Общественного объединения «GXXSD» под девизом «Сила единства красоты – к совершенству». На мероприятии со вступительной речью выступила депутат Нигяр Арпадарай и пожелала успехов в дальнейшей работе организации. Кроме того, на мероприятии председатель организации Эльнара Нахмедова рассказала о дальнейшей деятельности союза, предстоящей работе и подчеркнула, что будет проделана важная работа для общества. Также на мероприятии присутствовали представитель Государственной налоговой службы Бахтияр Абдуррахманов, представитель Конфедерации собственников Азербайджана Ильхама Абдуллаева, руководитель «Платформы права по травматизму» Камала Мамедова и Государственного агентства занятости Азербайджанской Республики, а также как официальный дистрибьютор бренда Keune Cosmetics в Азербайджане, «Leader Cosmetics», официальный дистрибьютор бренда «Global Keratin» выступили и посчитали создание организации особо важным событием для компании. Общество. В акции приняли участие депутаты, государственные учреждения и предприниматели, работающие в сфере красоты. В завершение мероприятия была дана информация о членстве в союзе и приглашены предприниматели к активному участию в деятельности союза.
Также для информации сообщаем, что Общественное Объединение «Поддержка предпринимателей в сфере косметических услуг», официально зарегистрированное Министерством Юстиции Азербайджанской Республики 29 декабря 2022 года, направлено на поддержку развития предпринимательства и объединить физических и юридических лиц, оказывающих услуги в сфере красоты, в рамках одной ассоциации – это институт, созданный для содействия развитию лиц, работающих в этой сфере, а главное, для обеспечения их прав и свобод.