Gözəllik sektorunda şəffaf və dayanıqlı biznes üçün yeni addımla
11 iyul 2025-ci il tarixində, “Gözəlliyə Xidmət Sahəsində Sahibkarlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə İqtisadiyyat Nazirliyinin nümayəndələri arasında işgüzar görüş keçirildi. Görüşdə Dövlət Vergi Xidmətinin Vergi siyasəti baş idarəsinin Qanunvericiliyin monitorinqi və sahibkarlıq subyektləri ilə iş idarəsinin Sahibkar birlikləri və assosiasiyaları ilə iş şöbəsinin baş hüquqşünası Nərgiz Axundova iştirak etmişdir.
İctimai Birliyin İdarə Heyəti bu görüşdə:
• Gözəllik sektorunun qarşılaşdığı vergi yükü ilə bağlı mövcud çətinlikləri,
• Yaşıl vergi güzəştlərinin bu sahəyə şamil edilməməsini,
• Bu məsələlərin sahibkarlığın inkişafına təsirini müzakirə etmişdir.
Görüş zamanı həmçinin dövlət qurumları ilə əməkdaşlıq çərçivəsində daha şəffaf və dayanıqlı salon biznesi üçün təkliflər irəli sürülmüşdür.

On July 11, 2025, a business meeting was held between the Public Union for Supporting Entrepreneurs in the Beauty Service Sector and representatives of the Ministry of Economy.
The meeting was also attended by Nargiz Akhundova, Chief Legal Advisor of the Department for Cooperation with Business Associations and Unions under the Main Department of Tax Policy, Monitoring of Legislation and Relations with Business Entities of the State Tax Service.
During the meeting, the Board of the Public Union discussed:
• Existing challenges related to the tax burden in the beauty sector,
• The non-application of green tax benefits to this field,
• And the impact of these issues on the development of entrepreneurship.
In addition, proposals were made to promote a more transparent and sustainable salon business through cooperation with government institutions.