Gözəllik sektorunda şəffaf və dayanıqlı biznes üçün yeni addımla
11 iyul 2025-ci il tarixində, “Gözəlliyə Xidmət Sahəsində Sahibkarlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə İqtisadiyyat Nazirliyinin nümayəndələri arasında işgüzar görüş keçirildi. Görüşdə Dövlət Vergi Xidmətinin Vergi siyasəti baş idarəsinin Qanunvericiliyin monitorinqi və sahibkarlıq subyektləri ilə iş idarəsinin Sahibkar birlikləri və assosiasiyaları ilə iş şöbəsinin baş hüquqşünası Nərgiz Axundova iştirak etmişdir.
İctimai Birliyin İdarə Heyəti bu görüşdə:
• Gözəllik sektorunun qarşılaşdığı vergi yükü ilə bağlı mövcud çətinlikləri,
• Yaşıl vergi güzəştlərinin bu sahəyə şamil edilməməsini,
• Bu məsələlərin sahibkarlığın inkişafına təsirini müzakirə etmişdir.
Görüş zamanı həmçinin dövlət qurumları ilə əməkdaşlıq çərçivəsində daha şəffaf və dayanıqlı salon biznesi üçün təkliflər irəli sürülmüşdür.

Новые шаги к прозрачному и устойчивому бизнесу в сфере красоты
11 июля 2025 года состоялась деловая встреча между Общественным объединением поддержки предпринимателей в сфере услуг красоты и представителями Министерства экономики.
В встрече также приняла участие Наргиз Ахундова, главный юрист Отдела по работе с предпринимательскими объединениями и ассоциациями Главного управления налоговой политики, мониторинга законодательства и взаимодействия с субъектами предпринимательства Государственной налоговой службы.
В ходе встречи Совет Общественного объединения обсудил:
• Существующие трудности, связанные с налоговой нагрузкой в сфере красоты,
• Отсутствие применения «зелёных» налоговых льгот к данной отрасли,
• Влияние этих факторов на развитие предпринимательства.
Кроме того, были выдвинуты предложения по созданию более прозрачного и устойчивого салонного бизнеса в рамках сотрудничества с государственными структурами.